Somon DNA

Cilt gençleştirme amacıyla kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Yaygın olarak gençlik aşısı adıyla da bilinmektedir. Cilt yaşımızın ilerlemesi ile kolajen üretimi yavaşladığı için elastik özelliği azalır eski ışıltısını ve nemini kaybeder. Yağ oranının azalması ile çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Yaşımız ilerledikçe vücudumuz kendisi için gerekli protein ve mineralleri sentezleyemediği için yaşlanma belirtilerini görmeye başlarız. Cildinizin ihtiyacı olan bu maddeleri barındıran tedavilerden biri de Somon DNA’sıdır. İçeriğinde Somon DNA’sından üretilen yoğun B kompleks vitaminler Hyalüronik asit ve peptitler sayesinde yeniden yapılandırılan kolajen elde edilir. Cildin nemlenmesi sağlanır.

Somon DNA aşısının etkileri nelerdir?

Bu tedavi cildin yenilenmesini ve yeniden yapılandırılmasını sağlar. Cilt yapısını destekler ve güçlendirir, cildin nem dengesini düzenler. Kollajen ve elastin yapımını uyararak cildin sıkılığını, elastikiyetini ve parlaklığını arttırır. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korur. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir ışıltı kazanır.

Somon DNA aşısı nasıl yapılır?

Kullanıma hazır enjektörlerde bulunan somon DNA, ince uçlu iğneler yardımıyla, belli aralıklarla cilt altına enjekte edilir.1-3 hafta aralıklarla 2-4 seans olarak uygulanır.

Kullanım Yöntemleri

  • Mezoterapi
  • Dermaroller
  • Topikal aplikasyon
  • Elektroporazyon

Somon DNA aşısı en sık hangi bölgelere uygulanır?

Göz çevresi başta olmak üzere tüm yüz, boyun, dekolte ve saçlı deri en sık uygulama yapılan bölgelerdir. Ancak tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir.

Somon DNA aşısının kullanım alanları nelerdir?

  • Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
  • Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılması (şişlik ve koyu halkaların giderilmesi)
  • Vücuttaki sarkma ve çatlakların giderilmesi
  • Saç dökülmesinin azaltılması ve saçların güçlendirilmesi
  • Akne (sivilce) izlerinin tedavisi

Kimler bu tedaviden faydalanabilir?

Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Somon DNA başka cilt gençleşleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılabilir mi?

Botoks ve dolgu uygulamaları ile eş zamanlı yapılabilir. Çeşitli lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle bir arada kullanıldığında ise olumlu etkileri artacaktır.

Somon DNA aşısının etki süresi nasıldır?

İlk seanstan hemen sonra ciltteki etkileri fark edilir ve her seanstan sonra kademeli olarak artar. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

Hızlı Randevu
Sibel Çolak
UZM. DR. Sibel Çolak

Dermotoloji (Cildiye) Uzmanı