Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi saç dökülmesini azaltmak, mevcut saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için uygulanılır. Saç mezo saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve protein içeren özel serumları derinin orta tabakasına 2veya 4 mm iğnelerle enjekte edilmesine Saç Mezoterapisi denir. Saç hücrelerini besler, Saça hacim verir, saçı canlandırır ve dsaç dökülmesini durdurur. Saç Mezoterapisi Ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır saçın ihtiyacı olan vitaminleri, mineralleri ve proteinleri saç derisine tabanca uygulamasıyla yapılır. Tabanca karşımın saç derisine eşit miktarda yaymaktadır. Uygulanan karışımın içersinde ( Minoxidil,vitamin,kan dolaşımını artırıcı, mineral ve oligo) bulunmaktadır. Saç mezoterapisi en yaygın olan uygulama olup,kadın ve erkek tüm hastalar uygulanır. Saç mezoterapisi kaç seans uygulanır hastanın problemine göre 10-15 gün aralıklarla 8-10 seans yapılabilir.seans süresi 20-25 dakikadır.Saçlarda 3. seanstan sonra döküme azalır.Riski yok denecek kadar azdır.

Saç Mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Hamile Bebek emziren Ağır ilaç tedavisi gören kişilere

Saç Mezoterapisi hangi saçlara uygulanır?

Saç Mezoterapisi stres kaynaklı, Mevsimsel, Metabolik, Alopecia Areata, Saçkıran, Gebelik sonrası, Yıpranmış saçlar ve erkek tipi dökülme problemlerinde uygulanır.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama sonrası saçlar 2 gün yıkanmamalıdır. Saçlarımızı çok sıcak suyla yıkamamalıyız. Doktorunuz tavsiye ettiği bir şampuan varsa kullanmanız önemlidir.

Saç mezoterapisi fiyatları ne kadar?

İşlem detayları ve fiyatlandırma için bizlere 444 8 623 nolu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Hızlı Randevu
Sibel Çolak
UZM. DR. Sibel Çolak

Dermotoloji (Cildiye) Uzmanı